Marka Yartma

Bir marka yaratma sürecinde, markanın oluşumu ve konumlandırılması ayrı düşünülmeden birlikte hareket edilmesi gereken iki süreçtir. Markanın konumlandırılması yapılmadan, oluşum süreci maalesef mümkün değildir. Hedef kitlenin belirlenmesiyle birlikte başlayan konumlandırma süreci, ürün veya hizmetin diğer markalardan farklı olmasını tespit ederek ilerler. Marka konumlandırma sürecinde hangi kararların alınacağı ve şartların oluşması durumunda detaylı rakip analizi yapılması gerekir. Codamade ekibi olarak, markanızın oluşum ve konumlarında süreci boyunca yanınızda olarak marka yaratma süreci boyunca gerekli bütün adımları sizler için oluşturmaktayız.

Marka yaratma hizmetimizde; markanızın ismine sizlerle birlikte karar vermekteyiz. Markanın konumlandırılmasına ve hedef kitleye uygun bir marka isminde karar verilmesinin ardından marka kimliği oluşturma aşamasına geçerek adım adım marka oluşumunu tamamlama sürecini ekibimiz sizlerle koordine bir biçimde tamamlar.

Marka Kimliği oluştururken;

Marka İsmi ve Kullanım Hakları

Markayı, bulunmak istediği şekilde en iyi temsil edecek, kolay, anlaşılır, kulağa hitap eden ve akılda kalıcı şekilde oluşacak bir marka isim çalışması yapılır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bir konu; eğer markanız yurtdışında da faaliyet göstermesi veya tanınması planlanıyorsa yabancı dillerde de kolay anlaşılabilir bir isim tercihinde bulunmanız önem arz edecektir. Ayrıca marka ismi çalışmaları, sitenizin ismi (domain) ile eş zamanlı olarak yapılmalı ve tercih edeceğiniz ismin kullanım hakları kontrol edilmelidir.


Marka Logosu

Markanın isminin belirlenmesinin ardından logo çalışmalarına da hız kesmeden başlanması gerekir. Logo markanız için oldukça önemli olup, markanızın kimliği ve tanınırlığını sağlayan en önemli unsur olduğunu unutmamak gerekir. Codmade grafiker ekibi, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Markanızın logo çalışmalarında, markanızı en iyi yansıtacak ve güçlü ve sade bir görünüm ile hedef kitleye hitap edecek çalışmaları sizlere sunmaktadır. 


Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Markanızın ismi ve logosunun belirlenip, tescillenmesinin ardından kurumsal kimliğinizin bütünleşmesi için çeşitli kurumsal kimliğinizi yansıtacak ekipman ve ürünler hazırlanmalıdır. Markanız adına yapılacak bütün yazışmalarda kullanılacak bir font belirlenmelidir. Kurumsal kimliğinizi ve markanızı temsil eden kartvizit, dosya, defter, ajanda, kalem gibi ürün tasarımları yapılmalıdır.


Kurumsal Web Sitesi ve Tasarımı

Codmade olarak, markanızın kurumsallığını en iyi şekilde yansıtacak web sitesini hazırlayacak en iyi ekibi sizlere sunmaktayız. Markanızın kurumsal kimliğini hedef kitlenize en iyi biçimde yansıtacak, markanızın renkleriyle uyumlu, şık ve sade görünümlü bir kurumsal web sitesini hazırlayarak markanızın tanınırlığını artırma yönelik çalışma sunmaktayız.


Sosyal Medya ve Reklam Yönetimi

Markanın tanınırlığını sağlamanın en etkili yöntemlerin başında sosyal medyayı aktif ve doğru kullanım gelmektedir. Ardından doğru reklam stratejileri ile marka tanınırlığınızı artırabilir, sektörde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Codmade olarak sizlere dijital pazarlama alanında en iyi hizmeti sunacak ekibimizle birlikte markanızın tanınırlığını sağlıyor, doğru reklam stratejileri ile bütçe oluşturmanızı sağlıyoruz.

Size Özel Teklifimiz Var!

Profesyonel çözümler için bir ilitişim forumu kadar size yakınız. Dijitale bizimle başlayın…

    Start typing and press Enter to search