UI & UX Design

Kullanıcı arayüz tasarımı olarak isimlendirilir. UI tasarım ile ziyaretçilerin sitenizde kolaylıkla gezinmesi ve sitenizde daha uzun süre vakit geçirmesi, sitenizde bulunan içeriklerinize daha kolay ulaşması gibi kullanıcı deneyimi odaklı tasarımlardır. Codemade web tasarım ekibimiz, sitenizin görsel tasarımında ziyaretçilerin rahat bir deneyim yaşamasını sağlar.

kullanıcı deneyimi olarak isimlendirilir. Profesyonel UX tasarımları ziyaretçilerin siteyi kolay kullanmasını amaçlayarak hazırlamaktayız.

Ziyaretçi yaklaşımını benimseyerek dijital pazarlama alanında web sitelerinizi UI & UX odaklı hazırlıyoruz. Sitenizin hem göze hitap edecek şekilde modern olmasını sağlarken, aynı zamanda sitenizin dinamik ve daha kolay kullanımlı olmasını sağlıyor ve ziyaretçilerin sitenizde daha fazla kalmasını, sitenizi sık ziyaret etmenizi sağlıyoruz.

UX tasarımı, markanın hedef kitlesinin ihtiyacına yönelik olması için önemlidir. Doğru ve modern bir tasarım, sektörünüzde öne çıkmanıza, rakipleriniz karşısında üstünlük sağlamanıza ve aynı zamanda kazançlarınızda artış elde etmenizi sağlar. Ayrıca kullanıcı deneyimi tasarımı, ziyaretçilerinize önem verdiğinizi ve işinizi ciddiye aldığınızın göstergesidir. Bu sayede müşterilerin güvenini kolaylıkla kazanırsınız. Verimliliğe ve kullanım kolaylığı odaklı UX tasarım, ziyaretçilere zamandan da tasarruf etmelerini sağlar. Bu sayede sitenizi daha çok seveceklerdir ve sürekli müşteri haline geleceklerdir.

Kullanıcı deneyimi tasarımı, ziyaretçilerin sorunlarına odaklanarak çözüm stratejileri geliştirerek tasarlandığı için oluşabilecek her soruna karşı önlemler alınarak tamamlanır. Bu da müşteri memnuniyetinin fazla olmasını sağlayarak sadık bir müşteri kitleniz olmasını sağlar.

UI ve UX arasındaki fark, UI tasarımda ziyaretçilerin bir ürünle etkileşim oluşturması estetik unsurları ve görsel olarak hitap etmesi, UX tasarımda ise bir ziyaretçinin ürün veya hizmetle ilgili deneyimi ile ilgili olmasıdır. Bu sebeple, UI tasarım renkler, menüler, yazılar ve bunlar gibi görsel ara yüz öğelerine odaklanır. UX tasarımda ise ziyaretçiye ve web site içerisinde geçirdiği süreye odaklanır. UI tasarımı tamamen web ara yüzünün görünümü ve çalışmasıyla ilgilidir. UX tasarımı ise kullanıcı deneyimiyle ilgilenir ve oluşabilecek sorunlara çözümler üreterek tamamen sitenin kullanımında genel etkilere odaklanır.

UI tasarımın öncelikli hedefi, ara yüzün kalitesi ve görselleri ile ilgilenmektir. UX tasarımda ise ara yüzün amacına ve işlevselliği öncelikli durumdadır. Kullanıcı deneyimi daha çok tasarımın kavramsal boyutu ile ilgilendiği gibi ziyaretçi kitlesi hakkında da araştırma ortaya sunar, fikir üretmeye yardımcı olur. Kullanıcı ara yüzü tasarımında ise görsel ve yapısal unsurlar ile ilgilenir.

Start typing and press Enter to search